/
/
Який фасад обрати для приватного будинку?

Який фасад обрати для приватного будинку?

Зміст статі

Закінчуючи зведення будинку, завжди виникає важливе питання: який фасад обрати для приватного будинку, щоб виділити свою домівку поміж інших, не витративши грошей більше, ніж закладено в бюджеті? З давніх часів фасад був обличчям будинку, і не хотілося б вдарити в бруд цим обличчям.  Для розв’язання такого складного питання першочергово треба зрозуміти скільки часу і грошей Ви готові вкласти в цей проєкт одразу, і протягом експлуатації будівлі. Зрозумівши це, Ви зможете з розумом підійти до вибору облицювання будинка, так, щоб результат, як мінімум, не засмутив Вас.

На сьогодні ринок фасадних матеріалів може похизуватися дійсно величезним вибором різних варіантів фасаду будинка. Ми розглянемо 4 основних конструктивних рішення для створення гарного фасаду будинка, з яких Вам доведеться обирати як обробити будинок ззовні.

Штукатурка фасаду приватного будинку

Штукатурка фасаду

Легкий мокрий метод або усім відома штукатурка – одне із найрозповсюдженіших рішень для естетичної обробки будинка ззовні. Основа методу полягає у створенні «пирога» з різних мінералів і композитів на фасаді. Головними шарами в ньому є: стартова штукатурка, армування, грунт, фінішна штукатурка, фарба, детальніше – на рисунку. До речі, не варто плутати легкий мокрий метод з колодязною системою, оскільки сьогодні популярним рішенням є фасадна плитка «під цеглу». Така плитка фіксується на штукатурку, отже це також вважається штукатурка. Штукатурка як і усі варіанти облицювання будинка може похизуватися як плюсами, так і мінусами. До плюсів можна віднести непоганий, натуральний зовнішній вигляд, відносну бюджетність, екологічність, стійкість до хімікатів, можливість оформлення фасаду з довільною кількістю естетичних елементів (еркери, ліпнина і т.д.). Також, штукатурка часто використовується при будівництві сучасних фасадів, наприклад, в будинках з плоскою покрівлею.

Нові статті у вас на пошті

До мінусів: невеликий термін експлуатації, необхідність підтримувати зовнішній вигляд і обслуговувати фасад, високий рівень навичок і знань для монтажу. І найголовніший мінус такого варіанту обробки будинка – це відсутність вентиляції повітря через стіни будинку. Коли Ви використовуєте штукатурку – Ви створюєте герметичне середовище всередині будинку, через що він «не дихає». У такому випадку будь-яка проблема з вологістю або вентиляцією призводить до появи цвілі, підвищеної вологості, неефективної роботи теплоізоляції і передчасного старіння усіх конструкційних елементів, особливо дерев’яних. Окрім цього такий фасад для приватного будинку для приватного будинку, особливо у випадку економії на матеріалах, не може похизуватись довговічністю. Уже через 10-15 років окремі елементи облицювання можуть відпадати, створюючи «діри на репутації будинку». Ще одним важливим нюансом при роботі зі штукатуркою це її дійсно довгий монтаж на стіни будинку. Через велику кількість шарів фасаду, треба чекати багато часу доки висохне попередній шар, перед монтажем наступного, що розтягує монтаж у часі. Так, для монтажу стандартного фасаду у 100 м2 знадобиться близько 400 годин роботи. З іншої сторони – однозначним плюсом такого методу, що робить його таким популярним в Україні і в усьому світі, є повна свобода фантазії при будівництві: будь-який колір, будь-які форми на фасаді доступні у разі використання штукатурки і наявності талановитого майстра.

Легкий мокрий метод

Особливого догляду штукатурка не потребує, але її ремонт – справжній виклик для господаря будинку. Тож, коли штукатурка тріснула або осипалася необхідно зняти весь шар постраждалої штукатурки по всьому периметру будинку і створити ці шари наново. У випадку коли пошкодження має локальний характер – пошкодження можна усунути просто замазавши пошкоджені ділянки шпаклівкою, але через порушення усього «пирога облицювання» такий ремонт не можна вважати довговічним. Окрім цього після усунення пошкодження на якомусь окремому місці, дуже складно знайти фарбу, яка б підходила до фасаду, через це відтінок буде завжди відрізнятися на пошкодженій ділянці і на усьому фасаді.

Наші оцінки
Ціна 35%
Довговічність 40%
Зовнішній вигляд 40%
Трудовитрати на монтаж 90%
Трудовитрати на утримання 80%

Фасад з цегли

Фасад з цегли

Колодязна система більш відома широкому загалу як фасад із цегли. Простіше кажучи це метод обшивки стін будинка, коли біля опорної стіни на невеликому проміжку від неї будують приставну стіну з цегли, фіксуючи її до основної стіни за допомогою спеціальних кріплень. Такий метод зовсім не є бюджетним, оскільки вимагає недешевих матеріалів і досить довгої роботи під час монтажу.

З іншої сторони – дозволяє створити надійний і довговічний фасад. У країнах Західної і Центральної Європи досі збереглося багато будинків 18-19 сторіччя з цегляним фасадом, тож у випадку використання якісних матеріалів і своєчасному догляді за ними, стоїть він дійсно дуже довго. Ще одним плюсом є широкий асортимент для стилізації будинку. Сьогодні виробники цегли пропонують дійсно великий вибір: від звичайної червоної до цегли з ефектом моху або з імітацією запікання у печі.  З іншої сторони, фасад для приватного будинку для приватного будинку, як і все у нашому житті теж має свої недоліки і точно не є найкращими видом фасаду. Найголовнішим є вага таких матеріалів як цегла і цементний розчин. Перш за все вага сильно впливає на транспортування матеріалу на об’єкт, оскільки цегли знадобиться багато, по друге – такі величезні навантаження на фундамент треба закладати одразу при проєктуванні будинку, тож, якщо у Вашому будинку такі навантаження не були враховані, колодязна система Вам уже недоступна. Іншою проблемою є вартість такого фасаду. Сама декоративна цегла коштує не набагато більше ніж штукатурка або сайдинг, але купа сторонніх витрат, таких як: посилений фундамент і стіни будинку, вартість робот майстрів на об’єкті, вартість транспортування, роблять фасад для приватного будинку одним із найдорожчих на ринку.

Колодязна система

Догляд за фасадом із цегли також досить складний, регулярно його необхідно обробляти спеціальними розчинами для запобігання розвитку грибків і цвілі в цеглі.

Ремонт фасаду з цегли – дуже складний процес, зазвичай він виконується за допомогою спеціальних цементних сумішей, що наносять на стару цегляну кладку і по факту створюють фасад наново. Такий ремонт не тільки затратний, а і довгий, тож не варто економити на декоративній цеглі при будівництві фасаду.

Наші оцінки
Ціна 85%
Довговічність 75%
Зовнішній вигляд 80%
Трудовитрати на монтаж 90%
Трудовитрати на утримання 80%

Сендвіч-панелі для фасаду приватного будинку

Який фасад обрати для приватного будинку?

Сендвіч-панелі – неновий для українського ринку тип фасаду. Активно в Україні його почали використовувати для складських і торгових приміщень з початку 2000-х, коли швидкість і низька вартість будівництва були набагато важливіші ніж естетичні якості об’єкта. Сендвіч-панель це варіант обшивки стін будинка, в якому між двох листів металу розміщують утеплювач. У такому випадку панель є і зовнішньою і внутрішньою стіною будинку, при цьому одразу виконуючи функції утеплення фасаду. Сендвіч-панелі зазвичай обирають для будівель, у яких важлива якнайбільша швидкість будівництва. Найчастіше це нежитлові, комерційні приміщення: торговельні центри, склади, виробничі потужності. Насамперед швидкість при монтажі досягається при використанні великих плит, які за допомогою кранів встановлюються на опори будівлі.

Який фасад обрати для приватного будинку?

Сендвіч-панелі нечасто використовуються в приватному будівництві, в основному через низькі естетичні якості. Небагато людей погодяться, щоб будинок був схожий на гараж чи склад. Також монтаж сендвіч-панелей складний через необхідність застосування спеціальної техніки для монтажу, хоча і є одним з найшвидших методів монтажу стін будівлі. Разом із цим, окрім сказаного вище, сендвіч-панелі мають ряд переваг: можливість монтажу цілий рік, непогана теплоізоляція, невисока ціна за всю стіну. Термін експлуатації в сендвіч-панелях сильно залежить від якості металу, який застосовується для зовнішньої обробки панелі. У випадку недостатньої протикорозійної обробки, такі панелі почнуть іржавіти вже через 10-15 років.  Також мінусом є необхідність обслуговувати матеріал протягом експлуатації для запобігання утворення «містків холоду» на стиках панелей. Ремонт сендвіч-панелей майже неможливий, тому що у такому випадку необхідно розбирати стіни будинку, а у разі пошкодження панелі стороннім предметом – разом із цих треба буде жити довгі роки.

Наші оцінки
Ціна 25%
Довговічність 65%
Зовнішній вигляд 20%
Трудовитрати на монтаж 30%
Трудовитрати на утримання 50%

Навісний вентильований фасад для приватного будинку

Навісний вентильований фасад є відносно новим для українського ринку типом фасаду, хоча у світі він застосовується досить давно. Такий тип облицювання будинка полягає в тому, що між утеплювачем і фінішним покриттям створюється проміжок повітря (вентильований проміжок). Такий проміжок допомагає відводити надлишкову вологу і пару, що виходить через стіни. Тим самим вентильований фасад забезпечує довговічність конструкції будинку й утеплювача, оптимальну вологість усередині приміщення, відсутність цвілі й грибків. Такий метод зарекомендував себе не тільки у приватному, а й у комерційному будівництві через свою швидкість монтажу, довговічність і естетичну привабливість. На сьогодні багато торгової нерухомості й житлових комплексів будуються зі застосуванням навісного вентильованого фасаду. Для такого типу фасаду завжди застосовується схожий конструктив утеплювача і підсистеми під фінішне покриття, але вибір фінішного покриття на ринку задовільнить найзатребуванішого покупця, це:

–          металевий сайдинг;

–          дерев’яний сайдинг;

–          ПВХ-сайдинг і фасадні панелі;

–          фіброцементні панелі і сайдинг;

–          алюмінієві композитні панелі;

–          стальні композитні панелі.

Кожен із перелічених матеріалів має свої недоліки і переваги, поговорімо детальніше про кожний.

Який фасад обрати для приватного будинку?

Металевий сайдинг є одним із найрозповсюдженіших матеріалів для фінішної обробки фасаду для приватного будинку. Таким матеріал є естетично привабливим, відносно міцним і довговічним видом облицювання будинка. Диявол, як зазвичай, криється в деталях. Уся справа в якості й товщині металу, який буде застосовуватися на фасаді. Так, для довговічної експлуатації фасаду метал має бути товщиною не менше ніж 0,4 мм, і з оцинкуванням від 140 г/м². Якщо застосовувати металевий сайдинг економ сегменту, то його товщина не витримає навіть легкий удар, а вм’ятини треба буде вигинати. З іншої сторони невеликий шар оцинкування неодмінно призведе до передчасної корозії матеріалу. Ремонт металевого сайдингу не дуже складний. Для заміни пошкодженої панелі треба відкрутити попередню і вставити на її місце нову. 

Нові статті у вас на пошті

Також металевий сайдинг не можна використовувати біля солоних водойм і підприємств, що забруднюють повітря хімічними елементами, через згубний вплив солі і хімікатів на оцинкування. Ще одним мінусом, особливо у сьогоднішніх реаліях, є те, що метал досить сильно перешкоджає мобільному зв’язку й інтернету, тож у віддалених від підстанцій зв’язку населених пунктах треба враховувати й це. Разом із цим металевий сайдинг не потребує особливого догляду під час експлуатації. Варто мити його звичайною водою зі шланга кілька разів на рік для того, щоб змити бруд і пил. Монтаж металевого сайдингу є досить швидким, але транспортування такого важкого матеріалу потребує додаткових витрат. Таким чином металевий сайдинг є непоганим фасадним рішенням, у разі застосування якісного продукту з якнайбільшою товщиною і шаром оцинкування.

Який фасад обрати для приватного будинку?

Дерев’яний сайдинг – один з найдавніших фасадних матеріалів на нашій планеті. Таким матеріалом обшивають будинки вже багато століть. Варто розрізняти два види дерев’яного фасаду: термодерево і звичайні дошки. Термодерево – це деревина що попередньо пройшла термообробку і є більш витривалою до гниття, вигоряння і вбрання вологи. Звичайна ж деревина є зовсім недовговічною і потребує набагато більше обробки під час монтажу і протягом експлуатації. Очевидними плюсами такого фасаду є: натуральний зовнішній вигляд і відсутність будь-яких токсичних домішок. Але за це в будь-якому випадку доведеться платити просто гігантськими трудовитратами на утримання такого фасаду. Обробка від шкідників, покриття лаком, боротьба з комахами, все це очікує власника будинку з фасадом з дерева. До того ж останніми роками ціни на деревину, особливо термооброблену, виросли в рази і фасад для приватного будинку для приватного будинку не може похизуватися бюджетністю. Ремонт дерев’яного фасаду – відверто складний процес. Він включає демонтаж усього фасаду для приватного будинку, заміну усіх пошкоджених панелей і дощок, заміна їх новими. Тож дерев’яний фасад, у більшості випадків, пов’язаний з купою проблем, що будуть оточувати власника під час його монтажу і експлуатації.

Який фасад обрати для приватного будинку?

ПВХ-сайдинг і фасадні панелі – дуже цікаве і привабливе рішення для обробки будинка ззовні. Такий фасад для приватного будинку виробляється з полівінілхлориду (ПВХ), що дозволяє йому бути одночасно легким і міцним. Сайдинг виробляється в найрізноманітніших кольорах і в різних формах панелі, що роблять будинок по своєму унікальним. Також велике різноманіття кольорів і форм дозволяє створити по справжньому сучасний фасад. ПВХ-сайдинг зазвичай виробляють в формах під дерево: корабельний брус, під зруб і у формі плоскої дошки, а фасадні панелі – під камінь, цеглу, сланець, штукатурку. Окрім цього сайдинг та фасадні панелі – це легкі матеріали, витрати на транспортування і монтаж якого, підвладні навіть без залучення сторонніх осіб. Довговічність сайдингу підтверджується гарантіями виробників, що дають на нього від 25 до 50 років.

Сайдинг і фасадні панелі із ПВХ чудово підходять для облицювання фасаду старого будинка через своб легкість і простоту монтажа, у цей же час фасадні панелі є чудовим замінником натуральних матеріалів для створення фасаду сучасного будинк, які користуються популярністю в дизайні приватних будинків. Підводним камінням під час вибору сайдингу на будинок можуть стати привабливі та невисокі ціни на цей продукт. Не варто вестись на оману, тому що якісний ПВХ-сайдинг повинен мати товщину від 1.1 мм і повноцінну стабілізацію від УФ-випромінювання, щоб уникнути передчасного вигоряння на фасаді будинку або пробоїн від ударів, а такий продукт Ви зможете купити тільки за відповідні гроші. Хоча, ціни на ПВХ-сайдинг або фасадні панелі в порівнянні з конкурентами дійсно приємно здивують Вас. Для фасаду одно- або двоповерхового будинку пасує ідеально. З іншої сторони, навіть якщо трапилося щось, що пошкодило панель сайдингу, її зовсім нескладно замінити, варто просто дістати пошкоджену панель за допомогою крючка і закріпити на її місце нову, тож ремонт ПВХ-сайдингу є дійсно найпростішим на ринку фасадів.

Який фасад обрати для приватного будинку?

Фіброцементні панелі або сайдинг є не дуже популярним рішенням для облицювання фасаду для приватного будинку в Україні, хоча і починає входити в моду останніми роками. Способом виробництва такого виду фасаду є змішування фібри (похідна паперу) і бетону, що дозволяє створити доволі міцну і гнучку панель. Такий вид фасаду має натуральний, цікавий зовнішній вигляд, що вирізняється поміж інших. Монтаж фіброцементного сайдингу є відносно простим, чого не можна сказати про фіброцементні панелі. Сайдинг монтується у свою комплектацію як конструктор і не вимагає особливих технічних навичок, а ось фіброцементні панелі вимагають своєї системи кріплення до стіни, що своєю чергою сповільнює й ускладнює монтаж.

Отримати каталог сайдингу

Головним мінусом такого матеріалу є вага. Висока вага панелі, по-перше, висуває високі вимоги до фундаменту і стін будинку, по-друге, робить складним монтаж і транспортування матеріалу на об’єкт. Ну і найголовнішим мінусом такого матеріалу, що не дозволяє йому стати популярним на ринку – це висока ціна. Можна сказати що фіброцементні панелі й сайдинг є доволі непоганим рішенням для фасаду сучасного будинка, що дуже сильно б’є по кишені.

Який фасад обрати для приватного будинку?

Алюмінієві композитні панелі є зовсім новим для ринку України продуктом. Такий фасадний матеріал виготовляється за технологією дуже схожою на сендвіч-панелі. Технологія полягає в тому, що між двох алюмінієвих листів фіксують шар спеціального композитного матеріалу. Такий матеріал є довговічним і естетично привабливим і особливо часто сьогодні використовується в бізнес-центрах або житлових комплексах. За довгий строк експлуатації у випадку алюмінієвих композитних панелей треба платити високу ціну, оскільки вартість такого матеріалу одна з найвищих на ринку. Що одною перепоною є складний монтаж такого матеріалу – його треба загибати на обладнані та фіксувати на спеціальні кронштейни, що потребує неабияких навичок. Разом із цим такі навички наразі має зовсім невелика кількість людей, через новизну продукту, тому разом із високою вартістю матеріалу, такий фасад для приватного будинку однозначно одним з найдорожчих на ринку.

Який фасад обрати для приватного будинку?

Стальні композитні панелі для фасаду приватного будинку є майже повним аналогом алюмінієвих композитних панелей, але в них очевидно відрізняється матеріал зовнішнього покриття. У разі використання сталі замість алюмінію – панель стає важчою, що впливає на монтаж і транспортування матеріалу. До того ж сталь є менш стійкою до навколишнього середовища ніж алюміній, а це впливає на довговічність такого фасаду. Як ми вже писали, сталь, для того, щоб бути на фасаді довговічною, має мати товщину не менш ніж 0,4 мм і шар оцинкування не менш ніж 140 г/м². Звертайте увагу на такі речі при виборі між сталевими й алюмінієвими композитними панелями.

Наші оцінки
Ціна 65%
Довговічність 60%
Зовнішній вигляд 75%
Трудовитрати на монтаж 40%
Трудовитрати на утримання 65%

Підсумки

Обирайте фасад з розумом і оглядом на той результат, який Ви хочете отримати. В першу чергу не варто ігнорувати трудовитрати на монтаж фасаду – це те, що буде Вас переслідувати ще багато років. По-друге – якщо Ви хочете отримати задовільний результат, що буде Вас радувати не один десяток років – не варто економити на матеріалах. По-третє – завжди вимагайте подивитись як такий фасад для приватного будинку буде виглядати на Вашому домі, і робіть вибір тільки коли Вам сподобався вид фасаду не на фото фасаду будинка, а на шматочку реального матеріалу.

Велику частину матеріалів для фасаду будинка, які були описані вище, а саме: утеплювач, вітрозахисна мембрана, ПВХ-сайдинг і фасадні панелі, фіброцементний сайдинг, цементна фасадна плита і багато-багато іншого для будівництва Вашого фасаду Ви можете купити на нашому сайті. А наші спеціалісти за номером +38 (044) 390-34-86 допоможуть Вам обрати фасадні матеріали, котрі задовільнять саме Ваші потреби.

Подивитись фото фасадів приватних будинків Ви можете в розділі «Портфоліо».

Рейтинг статьи:
/5
Видео
Розкажи
про новину
Задайте питання нашим експертам!
Задайте вопросы нашим экспертам!
0