/
/
ЯК ОБШИТИ БАЛКОН САЙДИНГОМ?

ЯК ОБШИТИ БАЛКОН САЙДИНГОМ?

Перед тим як почати роботи з підготовки балкона до обшивки сайдингом, проведіть розрахунок загальної площі балкона і необхідного матеріалу. Розрахунок проводиться таким чином:

1) Розраховується загальна площа балкону (ділимо балкон на геометричні форми – прямокутники) і розраховуємо площу кожного. Потім складаємо їх і отримуємо загальну площу. Додаємо до неї ще 10% на обрізку матеріалу.

2) Отриману площу необхідно розділити на 0,98, щоб отримати кількість панелей.

3) Кількість панелей ділиться на 10, щоб отримати кількість упаковок.

4) Розраховується два стартових і фінішних профіля, планка зовнішнього кута і j-профіль.

5) Кількість саморізів береться з розрахунку 16 шт. / м2.

ЗОВНІШНЯ ОБШИВКА БАЛКОНУ САЙДИНГОМ

Важливо: якщо Ви обшиваєте балкон 2-го поверху і вище, то довірте цю роботу або майстрам, які мають навички промислового альпінізму, або запасіться страхувальною системою і страхувальним тросом. Крім цього, Вам обов’язково знадобиться помічник, який буде підносити інструмент і страхувати Вас.

Перше, що потрібно зробити, при підготовці балкону до обшивки – це оцінити його стан. Необхідно оглянути парапет, місця його кріплення до стіни, низ балкону і якість кріплень решітки парапету.

Спочатку необхідно оглянути парапет. У старих будинках парапет балкону часто буває проіржаілим і вимагає обов’язкового відновлення. Необхідно очистити балкон від сміття, зайвих деталей, прибрати розсохлу стару стяжку і зачистити проіржавілий метал. За необхідності його можна зміцнити оцинкованою перфострічкою.

Місця кріплення парапету до стіни необхідно також додатково зміцнити, тому що на них буде триматись весь Ваш сайдинг і подальше скління. Якщо парапет занадто тонкий, не тримається на стіні, то є сенс його замінити на новий (з 70мм швелера) і закріпити нагелями.

Потім слід оглянути плиту балкона. Стару балконну плиту при необхідності можна вирівняти. Її досить залити цементно-піщаним розчином з додаванням стартової шпаклівки. При гарній шпаклівці хвилин через 20-40 плита буде готова.

Наступний крок – це створення рівної площини, на яку буде кріпитися сайдинг. Для цього Вам необхідно на балконну огорожу встановити направляючі 20 * 40мм (дерев’яні або алюмінієві). На стандартний балкон без скління досить буде 10 штук. Кутові рейки виставляються вертикально, потім між ними натягується нитка, і середина регулюється до отримання рівної поверхні. Після всього цього направляючі фіксуються проводом (краще мідним 2,5мм). Таке кріплення досить надійне і прослужить багато років.

Важливо: всі направляючі змонтованих Вами лат повинні розташовуватися суворо паралельно один одному, і крок між сусідніми профілями не повинен перевищувати 40 см.

Щоб балкон виглядав акуратно, а з-під сайдингу не стирчали шматки утеплювача або бруски дерева, знизу на рейки необхідно закріпити еластичний куточок. Крім надання балкону завершеного вигляду, замикаючий профіль захистить торці дерев’яних направляючих від вологи.

Усі місця примикання балкону до стіни або кутові елементи закриваються спеціальними комплектуючими. Наприклад, у місцях примикання сайдінгу до стіни використовується J-профіль, для з’єднання площин – спеціальний зовнішній кут. Не варто використовувати кустарні комплектуючі, які не гарантують співпадання кольору з кольором сайдингу.

Щоб правильно закріпити листи сайдингу на балконі, починати треба завжди зі стартового профілю. Якщо Ви вирішите заощадити і просто прикріпити нижню панель сайдингу шурупами, то матеріал не зможе протистояти лінійному розширенню в мороз і спеку. У результаті такої «економії» листи просто роздуються хвилею. Тому, щоб компенсувати такий рух листів, завжди встановлюється стартовий профіль.

Далі йде процес збору панелей. Листи сайдингу мають вигини внизу і вгорі, за які кожен наступний лист зачіпляється за попередній. Сайдинг обрізається таким чином, щоб у J-профілі і кутовому з’єднувачі залишався невеликий проміжок. Сайдинг легко ріжеться будь-яким полотном ножівки з дрібними зубами або ножицями по металу.

Для кріплення сайдингу використовуються оцинковані саморізи з широким капелюшком.

І, звичайно, необхідно залишити запас верхнього листа. Після установки рами він підрізається точно під відлив і ідеально закриває нижній пінний шов.

Детальна інструкція по загальному монтажу сайдингу ФаСайдінг є на нашій сторінці “Монтаж”.

Рейтинг статьи:
/5
Видео
Розкажи
про новину
Задайте питання нашим експертам!
Задайте вопросы нашим экспертам!
0