/
/
ПРОСТІ ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ВІНІЛОВИМ САЙДИНГОМ

ПРОСТІ ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ВІНІЛОВИМ САЙДИНГОМ

Якщо Ви прийняли рішення облицьовувати свій будинок вініловим сайдингом, то, напевно, захочете якомога довше зберегти його первинний вигляд. У цій статті ми розповімо Вам, як доглядати за ним. Перший час після монтажу він буде виглядати ідеально, але з часом будь-яка поверхня може забруднитися. Трава, що вилітає з-під ножа газонокосарки, пил, бруд, сажа або пустощі дітей – все це може залишити свій відбиток на стінах Вашого будинку.

Щоб зрозуміти, як доглядати за цим матеріалом, давайте розберемося, з чого зроблені панелі для стін.

Матеріал, з якого виробляють вініловий сайдинг – це один із різновидів пластмас, так званий полівінілхлорид (ПВХ). Саме з нього виготовляють підвіконня, рами для металопластикових вікон та елементи водостічних систем. Вони служать десятки років, відмінно переживаючи вплив атмосферних опадів, перепадів температур і ультрафіолетового випромінювання. Цей матеріал боїться лише механічного та хімічного впливів.

Чим можна чистити сайдинг?

Якщо Ви вирішите видалити бруд за допомогою жорсткої дротяної мочалки або щітки з металевими зубцями, то просто подряпаєте пластикову поверхню. Чим це загрожує, крім втрати товарного вигляду? Справа в тому, що саме зовнішній шар панелей містить так звані УФ-протектори, тобто речовини, які захищають пластик від ультрафіолету. Тому основне правило догляду – зберегти поверхню від пошкодження. Через це виробники забороняють використовувати для очищення поверхні панелей будь-які абразивні чистячі порошки. Їхня дія дуже схожа на дію металевої щітки. Із першого разу такий порошок, звичайно, поверхню не зіпсує, але кілька таких чисток можуть залишити на ній помітні ушкодження.

Агресивні хімічні рідини також можуть зіпсувати сайдинг. Тому заборонено використовувати будь-які види розчинників, рідини для знежирення, ацетон, бензин або відбілювачі з хлором. Усі ці активні хімічні речовини можуть завдати значної шкоди зовнішньому вигляду Ваших стін.

Чим можна чистити сайдинг?

Виробники як засіб по догляду за сайдингом рекомендують використовувати очищувачі на водній основі. Якщо забруднення незначні, наприклад, на стінах зібрався тільки пил, то його досить збити водою із садового шлангу. Якщо поверхня не відмивається, то можете взяти будь-яку автомобільну щітку з м’яким ворсом або губку, а в якості очищувача використовувати мильний розчин або воду з пральним порошком. Також для миття можна використовувати щітки, до яких приєднується садовий шланг.

Коли звичайна вода виявляється безсилою перед брудом, що в`ївся, експерти радять мити сайдинг розчином, який на 30% складається з оцту і на 70% – з води. Якщо діти розмалювали стіну фломастерами, використовуйте всі ті ж спеціальні очищувачі на водній основі.

Як бачите, нічого складного в догляді за вініловими панелями немає. Якщо дотримуватися цих простих порад, Ваш сайдинг буде довгі роки виглядати як новий.

Рейтинг статьи:
/5
Видео
Розкажи
про новину
Задайте питання нашим експертам!
Задайте вопросы нашим экспертам!
0