Нерідко наші клієнти задають нам питання про переваги сайдингу перед класичним оштукатурюванням стін. Щоб детально розглянути це питання, ми пропонуємо порівняти дві схеми обробки фасаду і визначити плюси й мінуси кожного із способів.
Перша схема – це приклеювання пінопластових плит до стіни і нанесення поверх них декоративної штукатурки. Безсумнівний плюс такого методу – низька вартість робіт. При цьому домовласникові доведеться зіткнутися з масою робіт, таких як підготовка поверхонь, грунтування і підготовка армуючого шару, безпосередньо самого штукатурення з властивим цьому процесу використанням різних ємностей, матеріалів, постійним прибиранням території, миттям тари й інструментів і подальшим очищенням території від розчинів і залишків в’язких речовин.
Друга схема – це вентильований фасад, який складається з мінеральної вати, вітрозахисної плівки і сайдингу. Вартість такого пирога вище, ніж вартість простого штукатурення. Але при цьому робота не вимагає високопрофесійних навичок, усі матеріали штучні і просто монтуються, інструментам не потрібно багато місця для зберігання і весь процес займає кілька днів без простою і очікування висихання будь-якого шару. Більш того, роботи можуть проводитися в будь-яку пору року і за будь-яких умов.
Тепер подивимося на результат застосування цих методів через кілька років: через 5-6 років вентильований фасад не потребуватиме ні ремонту, ні в “освіження”. Навіть при сильному забрудненні пилом або гаром (наприклад, якщо будинок знаходиться поблизу дороги або в промисловому районі) він легко миється водою зі шлангу. Штукатурка ж, як і будь-який мінеральний продукт, має схильність до осипання та вигоряння і потребуватиме реставрації вже після першого сезону рясних дощів і снігопадів.
Штукатурний фасад:
Термін експлуатації: до 20 років, потребує періодичного ремонту.
Зручність монтажу: потрібен кваліфікований монтаж, що виключає утворення містків холоду. Необхідна підготовка фасаду. Монтаж – тільки при плюсових температурах.
Звукоізоляція: задовільна.
Пожежна безпека: низька. Пінопластові плити схильні до горіння при дії відкритого полум’я. Продукти горіння високотоксичні. Штукатурка виконує роль захисного екрана від полум’я (якщо вона не порушена).
Гігієнічність: в процесі тривалого терміну експлуатації можливе утворення токсичних продуктів розпаду пінопласту.
Паропроникність: низька, середовище зволожується, що знижує характеристики теплоізоляції.
Міцність: крихкість і ймовірність часткового мимовільного руйнування при температурі + 80ºС (що можливо під штукатуркою) і вище. Руйнується під впливом органічних розчинників.
Кольоростійкість і біостійкість: слабка. Поступове вигоряння кольору штукатурки. Можлива поява грибка, гризунів..
Вентильований фасад з використанням сайдингу:
Термін експлуатації: до 50 років без ремонту.
Зручність монтажу: легкий і швидкий монтаж у будь-яку пору року. Усі елементи виготовлені з високою точністю в заводських умовах.
Звукоізоляція: відмінна акустична ізоляція.
Пожежна безпека: висока. Утеплювачі відносяться до класу негорючих матеріалів. Панелі не підтримують горіння.
Гігієнічність: матеріали протягом усього терміну експлуатації повністю відповідають гігієнічним вимогам.
Паропроникність: висока. Конденсат вивітрюється, будинок «дихає».
Міцність: висока ударна міцність сайдингу у всьому діапазоні експлуатаційних температур навколишнього повітря від -50 до + 60ºС.
Кольоростійкість і біостійкість: висока стійкість кольору сайдингу. Матеріал не схильний до дії мікрофлори.
Як бачимо – сайдинг вирішує всі проблеми з теплоізоляцією і подальшим обслуговуванням фасаду будинку, забезпечуючи спокійне життя домовласникові мінімум на пару десятків років.