/
/
ВЕНТИЛЬОВАНІ І НЕВЕНТИЛЬОВАНІ ВИДИ ФАСАДІВ

ВЕНТИЛЬОВАНІ І НЕВЕНТИЛЬОВАНІ ВИДИ ФАСАДІВ

Гарний сучасний фасад – це візитівка будь-якої будівлі.  Навіть якщо всередині будинок затишний і комфортний для проживання, але зовні виглядає непривабливо, нівелюються всі його внутрішні достоїнства і переваги. Тому, обираючи матеріали для оформлення фасаду, перш за все слід виходити з того, наскільки вони зуміють прикрасити будинок ззовні.

Крім того, облицювання має сприяти надійному захисту будівлі від різноманітних атмосферних впливів: вітру, дощу, снігу, морозу і так далі. Немає, як кажуть , нічого вічного в цьому світі, але хотілось би, щоб фасад без капітального ремонту міг обійтися достатньо довго.

Для сучасного споживача одним із найбільш важливих критеріїв при виборі фасадного рішення є також вартість матеріалів для облицювання. Бажано, щоб, маючи невисоку вартість, фасад виглядав презентабельно і був надійним у експлуатації.

Не менш важливо враховувати й показники енергоефективності матеріалів, які використовуються у фасаді. Адже витрати на енергоресурси в наш час постійно зростають. Відповідно, чим теплішим є фасад, тим менше доведеться платити за опалення будинку.

Варіанти облицювання фасадів

Які ж варіанти облицювання фасадів пропонує торгівельні мережі і  як обрати з них найбільш прийнятний для конкретного споживача? Спробуємо відповісти на ці запитання.

Один із найбільш традиційних і популярних варіантів облицювання – ЛММ (легкий мокрий метод) або в простолюді – штукатурка. В ході робіт при цьому способі оформлення фасаду слід пройти безліч етапів: спочатку – вирівняти стіну, потім нанести клей, потім – утеплювач, знову шар клею, далі встановлюється спеціальна армуюча сітка, грунтовка, шар декоративної штукатурки і на довершення – облицювальний шар фарби, який доведеться поновлювати через кожні 2-5 років. Погодьтеся, процес тривалий і вартісний. Та й для фундаменту важкувато. При цьому слід урахувати, що перш ніж приступити до виконання кожного наступного етапу робіт, слід дочекатися повного висихання попереднього шару.

Варианты облицовки фасадов

А волого-, енерго- і пароізоляційні властивості облицювання залежать від кожного з матеріалів, які використовуються у фасадному пирозі. І якщо споживач спробує зекономити хоч би на одному з компонентів, чи то на фарбі, чи на клеї,  це вплине на захисні властивості всієї системи облицювання.

В оформленні фасадів використовується і панельний вид облицювання, так званий «сендвіч». Суть його в тому, що на стіну монтуються панелі, зроблені з двох металевих листів, скріплених між собою. Простір між листами заповнений утеплювачем. У такого виду облицювання безліч беззаперечних переваг: «сендвіч» швидко монтується, довговічний, не потребує обслуговування. Однак, поряд із перевагами, у панельних фасадів є і суттєві недоліки: незначний вибір кольорів і форм облицювального матеріалу, утеплювач занадто стиснутий між металопрофілем, в ньому мало повітря – отже, і теплопередача буде кращою. Адже саме повітря – чудовий теплоізолятор, тому що його молекули знаходяться на більшій відстані одна від одної, ніж у твердих і рідких матеріалах. Оскільки панельне облицювання позбавлене високих енергоізоляційних показників, «сендвіч» практично завжди використовується для нежитлових приміщень (складів, супермаркетів, розподільних центрів і т. д.).

Поскольку панельная облицовка

Ще одне фасадне рішення – колодязна система облицювання. Суть її в тому, що  поряд (майже впритул) із несучою стіною будівлі будується стіна з облицювальної цегли або каменю. Несуча і «приставна» стіни з’єднані між собою металевою арматурою. Такий фасад – вентильований, має всі переваги фасадів цього типу, але є найбільш високовартісним із усіх представлених на ринку видів обшивки. А матеріал, який використовується для оформлення, досить важкий.

Еще одно фасадное решение.

Яке ж конструктивне рішення, застосоване для обшивки фасаду будівлі,  буде мати максимум переваг при мінімумі недоліків і зробить будинок красивим і разом із тим надійним, захистивши від зовнішніх впливів? На наш погляд, такі якості притаманні НВФ – навісному вентильованому фасаду.

Адже при встановленні НВФ між облицювальним матеріалом і несучою стіною передбачений проміжок у 20-60 мм для вентиляції повітря. Він забезпечує необхідну для позбавлення від конденсату циркуляцію повітря, а облицювальний матеріал захищає систему від зовнішнього впливу. Вентиляційний простір і надійний облицювальний матеріал збережуть утеплювач сухим і неушкодженим. А значить, показники енергоефективності будинку з НВФ будуть високими. Це допоможе зекономити на оплаті за опалення в зимовий період і на кондиціонуванні – в літній.

Розглянемо більш детально, з яких частин складається НВФ (або «пиріг НВФ») і як «працює» система.

Какое же конструктивное решение

  • Несуча стіна

Для встановлення НВФ несуттєво, з якого матеріалу зроблена несуча стіна і який вона має зовнішній вигляд (аби вона була міцною). При використанні сайдингу і фасадних панелей також не має значення, чи  закладали архітектори додаткове навантаження на фундамент, оскільки ці облицювальні матеріали дуже легкі і не обтяжують фасад будівлі.

  • Обрешітка

Для обрешітки  використовуються дерев’яні бруски або металічні профілі. Порядок дій при встановленні обрешітки такий:

1. Установлення горизонтальної обрешітки. Бруски кріпляться на відстані 400-600 мм. У отримані кишені встановлюється утеплювач, наприклад, Isover або Rockwool. При цьому необхідну товщину утеплювача вираховують, виходячи з таких параметрів: матеріал, товщина несучої стіни, клімат, бажана енергоефективність будинку. Від товщини утеплювача залежить і товщина брусків, які використовуються для горизонтальної обрешітки – вони мають бути однаковими.

2. Установлення мембрани. Щоб зберегти енергоефективні властивості утеплювача, його потрібно захистити від потрапляння зайвої вологи і вивітрювання (при цьому залишити можливість виходу пари з приміщення). Із цією метою утеплювач застилають спеціальною мембраною «Вітробар’єр», яка зберігає властивості матеріалу на довгі роки. Якщо цього не зробити, утеплювач відразу втрачає в середньому 20% ( мінеральний – 16%, скловата – 26%) своєї енергоефективності через вивітрювання і вихолоджування (незалежно від ТМ матеріалу). Крім інфільтрації (захисту теплоізоляції від потоку повітря у вентзазорі), мембрана захищає і від вологи – адже при потраплянні вологи в утеплювач його енергоефективність знизиться до мінімуму (вода – поганий теплоізолятор).

3. Установлення облицювального матеріалу. Останній етап – встановлення облицювального матеріалу. Для НВФ можна використовувати різноманітні матеріали: ПВХ-сайдинг, FaSiding, фасадні панелі з ПВХ, фасадні бетонні панелі, алюмінієві композитні панелі, стальні композитні панелі, фіброцементний сайдинг і так далі. Монтуючи всі види облицювання необхідно, необхідно залишити проміжок у 150 мм від землі – через нього повітря буде потрапляти всередину НВФ. При виборі матеріалу слід звернути увагу не лише на його зовнішній вигляд і вартість. Потрібно враховувати й можливості несучої стіни і фундаменту будівлі витримати  цей матеріал.

Нарешті НВФ установлений і починає вірно «служити» нашому будинку, виявляючи всі свої позитивні якості і властивості. А їх немало! Розглянемо лише деякі з цих якостей.

Преимущества НВФ

1. Зберігає тепло- і звукоізоляційні властивості будівель на дуже довгий час (сповільнює старіння утеплювача).

2. Дає можливість добре утеплити будівлю, оскільки утеплювач виноситься за її межі – не витрачається простір усередині приміщення. Це дозволяє використовувати утеплювач більшої товщини. Точка конденсації також виноситься на зовнішню стіну. Вона потім швидко висихає – адже всередині НВФ циркулює велика кількість повітря.

3. При використанні легкого облицювального матеріалу (фасадні панелі, вініловий сайдинг) не обтяжує фасад будівлі, що дозволяє зекономити на фундаменті.

4. НВФ можна використовувати як при будівництві нової будівлі, так і для реставрації і утеплення вже існуючої споруди.

5. Для НВФ потрібно значно менше матеріалів, ніж для аналогічних способів облицювання (ЛММ) – це знизить ваші витрати.

6. НВФ легко і швидко встановлюється: 100 кв. м фасаду досвідчена бригада з двох осіб може змонтувати за 2-3 дні, тоді як монтаж ЛММ може затягнутися на тижні, а то й місяці – він дуже залежить від погодних умов, оскільки на висихання кожного шару потрібен певний час. Також, використовуючи сайдинг і фасадні панелі, монтаж можна проводити і за мінусової температури , а монтаж ЛММ можливий лише при температурі, не нижчій +5 градусів.

7. Для НВФ існує широкий вибір матеріалів – найлегшим у монтажі і таким, що не обтяжує фасад, вважається ПВХ-сайдинг, наприклад, FaSiding, або фасадні панелі з ПВХ. На ринку представлено безліч забарвлень (однотонні і комбінації кольорів) і форм у різних цінових сегментах. Це дозволяє споживачу обрати будь-який дизайн для фасаду.

Несущая стена Для установки НВФ

8. При використанні НВФ немає необхідності робити додаткове вирівнювання стін (це і дуже дорого, і потребує багато часу) – вони вирівнюються за рахунок правильного встановлення обрешітки.

9. Коли споживачу набридне зовнішній вигляд фасаду чи він стане непридатним для використання, достатньо буде поміняти лише облицювальний шар, а не всю систему, як при ЛММ (по суті, розпочавши заново обшивати фасад будівлі).

10. Якщо облицювальний матеріал не проводить електрику (ПВХ-сайдинг, ПВХ-фасадні панелі), НВФ також виступає в якості блискавкозахисного екрану – надійно захищає техніку всередині приміщення.

11. При пошкодженні облицювального матеріалу є можливість часткової заміни пошкоджених ділянок.

12. НВФ знімає проблему перегрівання несучої стіни в літній період.

13. НВФ, обшитий сайдингом чи фасадними панелями, є пожежобезпечним.

14. НВФ – це ідеальне рішення для каркасного будинку, так як такий фасад легкий, він не потребує монолітної несучої стіни та є можливість утеплити фасад будівлі.

Обмеження в застосуванні НВФ

Установлюючи НВФ, слід враховувати і деякі обмеження в застосуванні цієї фасадної системи, щоб уникнути подальших проблем і непорозумінь, а саме:

1. Окремі типи облицювального матеріалу, які використовуються при НВФ, не рекомендується застосовувати для облицювання багатоповерхових будівель (5+ поверхів, за умови 100% покриття фасаду, не враховуючи вікон).

2. При порушенні правил монтажу НВФ з’являються додаткові ризики – намокання утеплювача, втрата привабливості зовнішнього вигляду облицювального матеріалу і так далі.

Підведення підсумків

Таким чином, використання для обшивки будівлі НВФ допоможе вам одночасно вирішити безліч проблем: добре утеплить будинок, зменшить витрату матеріалів для облицювання, сповільнить старіння утеплювача, зекономить час на встановлення і кошти, які необхідно витратити на вирівнювання стін, захистить несучу стіну від перегрівання в літній період, убезпечить від блискавок і пожеж і так далі.

Ми впевнені, що на фоні численних достоїнств і переваг перед іншими фасадними рішеннями, несуттєві обмеження в застосуванні НВФ не вплинуть на ваше рішення зробити будинок красивим і надійним дякуючи цій сучасній, легкій у встановленні, наділеній чудовими теплозберігаючими властивостями системі оформлення фасаду.

Ограничения в применении НВФ

Рейтинг статьи:
/5
Видео
Розкажи
про новину
Задайте питання нашим експертам!
Задайте вопросы нашим экспертам!
0