Guarantee

Технологія монтажу Fasiding

Панелі FaSiding дуже прості в монтажі, а установка сайдингу займає мінімум часу. Фактично, монтаж сайдингу своїми руками - це питання одного дня!

Технологія монтажу сайдингу, в першу чергу, передбачає дотримання інструкції з монтажу і правильне розміщення його елементів. Перш, ніж задатися питанням "Як кріпити сайдинг?", слід уважно вивчити матеріали сайдингу і його особливості. На кожній панелі є спеціальні замки, які забезпечують просте в конструкції, але надійне в експлуатації з'єднання. Сайдинг кріпиться до лат за допомогою звичайних цвяхів або саморізів. Для них заздалегідь передбачені спеціальні отвори у верхній частині панелі. Для полегшення монтажу фасадні панелі FaSiding комплектуються широким асортиментом аксесуарів, які дозволяють зробити установку сайдингу доступною навіть непрофесіоналові.

Для правильного монтажу упаковки панелей FaSiding забезпечені Інструкцією з монтажу, яка детально пояснює кожен етап робіт і наочно демонструє з'єднання всіх елементів сайдингу.

Інструкція з монтажу детально розглядає кожен етап установки панелей на зовнішні стіни. Нижче описані ті моменти, на які в першу чергу варто звернути увагу.

Завантажити монтаж сайдингу можна у верхньому правому кутку сторінки.

1.  Загальні положення

1. Загальні положення

Самостійний монтаж сайдингу обов'язково передбачає дотримання Інструкції з монтажу. При дотриманні всіх інструкцій Ви в першу чергу забезпечуєте собі повну гарантійну підтримку від постачальника і збереження властивостей матеріалу протягом усього терміну його експлуатації. Якщо сайдинг встановлено правильно, то він не буде схильний до деформації при сильному вітрі, морозах і різких перепадах температур.  
 
При монтажі важливо дотримуватися кількох простих умов:
1) Сайдинг кріпиться тільки на підготовлені лати. Це дає можливість додатково утеплити фасад а також забезпечує вентильований проміжок для відведення конденсату.
2) Бажано дотримуватися певної послідовності при монтажі. Спочатку слід підготувати поверхню, потім встановити стартову і фінішну планки, лиштви для дверей і вікон, внутрішні і зовнішні кути, інші оздоблювальні планки, а вже потім знизу вгору монтувати сайдинг.
3) Не можна забувати про можливе температурне розширення – стискання панелей і потрібно враховувати це при кріпленні елементів, правильно розраховуючи силу затягування кріплень.
 
Зовнішнє оздоблення фасаду із застосуванням сайдингу не забере у Вас багато часу і не стане ударом по Вашому бюджету, а головне, забезпечить Вам отримання гарного і довговічного фасаду, який не вимагає ні додаткових витрат на фарбування, ні наступних ремонтів. 
 
1.1. Зберігання та транспортування
 
Сайдинг дуже невибагливий у зберіганні і транспортуванні. Але при цьому слід дотримуватися певних правил. Упаковки з сайдингом повинні завжди лежати на рівній поверхні і мати опору по всій своїй довжині. При зберіганні сайдингу не варто складати в одну стопку більш ніж 15 пачок. Це може згубно позначитися на продукті. Температура всередині упаковки сайдингу не повинна перевищувати 60оС, що може трапитися під прямими сонячними променями при температурі від 20оС, під пластиковою плівкою або темними тентами без циркуляції повітря і на чорній поверхні у спекотню погоду.
 
1.2. Догляд за сайдингом
 
Сайдинг можна мити водою зі шлангу. При сильних забрудненнях використовуйте щітку з м'якою щетиною або м'яку ганчірку. Щоб не подряпати сайдинг – не користуйтеся абразивними засобами або щітками з жорсткою щетиною, це може подряпати поверхню матеріалу. Також не рекомендуються до використання чистячі засоби, які містять чистий хлор, органічні розчинники, рідини для зняття лаку, для видалення жиру, засоби для полірування меблів. Для видалення бруду і сажі, протріть сайдинг розчином з води і прального порошку. У випадку забруднення жуйкою використовуйте розчин з 70% води і 30% оцту, а для боротьби із забрудненнями фломастером підійде будь-який засіб для чищення на основі води.
 
1.3. Особливості зимового монтажу
 
Перед монтажем сайдинга в зимових "умовах", дайте йому відлежатися кілька годин при вуличній температурі, але не нижчій за мінус 15оС. Для розрізання сайдингу краще використовувати пилку з дрібним зубом або кутову шліфовочну машину, але не ножиці по металу. Допуск на стиск-розширення сайдингу 8-10мм.
 
1.4. Основні правила установки
Щоб досягти найкращого результату, монтуючи сайдинг, враховуйте основні правила монтажу і використовуйте цю інструкцію.
• При монтажі сайдингу потрібно пам'ятати, що при перепадах температур панелі можуть стискатися і розширюватися. З цієї причини ніколи не вкручуйте саморізи (не забивайте цвяхи) занадто сильно, завжди залишайте не менше 1мм між панеллю і капелюшком саморіза (цвяха), щоб панелі вільно рухалися з боку в бік.
• Вертикальні профілі лат не повинні розташовуватися частіше ніж через 30-40см.
• На всіх бічних зазорах залишайте не менше, ніж 6мм простору для природного стиснення і розширення, а при температурі монтажу нижчій за 5 ° С, збільшіть відстань до 8-10мм.
• Не тисніть на панель вгору або вниз коли закріплюєте її, це призводить до зміщення радіусу панелі та збільшення тертя замків. При установці сайдингу зусилля варто прикладати від низу до верху, поки замок повністю не з'єднається з нижчою деталлю.
• Цвях завжди вбивається в центр перфорованого отвору. Панель буде пошкоджена, якщо вбити цвях у кінець отвору. Якщо вбити цвях у центр неможливо, збільшіть довжину отвору, використовуючи перфоратор.
 
Примітка: дана інструкція виконує рекомендаційні функції, виробник не несе відповідальності за невдачі і помилки при монтажі.
 

2. Необходимые  инструменты для монтажа

2. Інструменти, необхідні для монтажу

Оборудование для резки сайдинга

Для монтажу сайдингу знадобляться такі інструменти як молоток, ножівка по металу з дрібним зубом, крейда, рулетка, рівень. Роботу бажано проводити в захисних окулярах.

Електропилка. Щоб прискорити розрізання сайдінгу, використовуйте ручну або стаціонарну циркулярну електропилку. Для розрізання вінілу встановіть лезо пилки на рух у зворотньому напрямку (не використовуйте його на інших матеріалах, таких як фанера, дерево і т.д.). У холодну погоду для запобігання розтріскуванню та відламуванню шматочків матеріалу, рухайте пилку по матеріалу максимально повільно.
 
 Нож по металлу для резки сайдингаРобочий ніж, ножиці по металу. Вініл дуже легко обробляти, різати, робити на ньому насічки. Ножиці по металу прискорять процес різання і надання вінілу потрібних форм і розмірів.
 
Инструмент для монтажа сайдинга - пуансон Пуансон. Використовують для того, щоб пробивати «вушка» по краях сайдингу при монтажі у верхній частині стіни або під віконними прорізами.
 
 Перфоратор для расширения гвоздевых отверстий сайдингаПерфоратор. За допомогою перфоратора збільшують цвяхові отвори. Робиться це для того, щоб сайдинг міг природним чином стискатися і розширюватися.
 
Инструмент для демонтажа сайдинга Інструмент для демонтажу панелей. За допомогою даного інструменту знімають панель сайдингу.  

3. Описание комплектующих планок

3. Опис комплектуючих планок

 Внешний вид панели сайдинга 3.1. Основна панель вінілового сайдингу. Сайдингова панель має антибуревійний замок.
Розміри: довжина - 3,85м, ширина - 25,5см, товщина - 1,2мм, в упаковці - 10 шт.
 
3.2. Панель софіт
Софіти застосовуються для підшивки лиштви і карнизних звисів, іншими словами, це стельові панелі для підшивки даху. Софіти бувають суцільні та з перфорацією. Перфоровані софіти дозволяють добре вентилювати підпокрівельний простір, запобігаючи накопиченню вологи і застою гарячого повітря.
 
 Внешний вид панели j-trim для сайдинга3.3. J-trim
Найпоширеніший, через свою універсальність, вид профілю. Він використовується при монтажі сайдингу для установки панелей і закріплення їх у вертикальній площині - навколо вікон, дверей, прорізів, на стиках стіни і карнизу, іноді кутів, а також для акуратної обробки верху лиштви. Забезпечує завершеність зовнішнього вигляду. Також використовується для встановлення панелей софіта на карниз (під піддашок покрівлі) і лиштви. 
 
Внешний вид начальной планки сайдинга3.4. Планка початкова 
Використовується для кріплення нижнього ряду панелей вінілового сайдингу. Після закінчення монтажу стає невидимою, тому що закривається зверху найближчим рядом панелей.

Внешний вид финишной планки сайдинга3.5. Фінішна планка
Завершує горизонтальні ділянки стіни, фіксує обрізаний край останньої смуги. Використовується у віконних і дверних отворах для кріплення краю білявіконної планки.
 
 Внешний вид соединительной планки сайдинга3.6. З’єднувальна планка
Головне застосування з’єднувальної планки - з'єднання панелей сайдингу. З’єднувальна планка дозволяє герметично наростити довжину сайдингу.

 

 Внешний вид планки j-фаска3.7. Планка J-фаска
Планка J-фаска може використовуватися як планка білявіконна, вітрова, «лобова дошка». Використовується спільно з фінішною планкою і панелями Софіт.
 
Внешний вид наружного угла сайдинга  Внешний вид внутреннего угла сайдинга3.8. Зовнішній і внутрішній кути

Прикривають і утримують торці панелей вінілового сайдингу на зовнішніх і внутрішніх кутах. При необхідності їх можна замінити двома планками J-trim. Застосовуються для забезпечення надійних з'єднань на кутах сайдинг-панелей.
 
Внешний вид околооконной планки3.9. Планка білявіконна
Спеціальний профіль для обробки віконних і дверних прорізів. Частково або повністю (в залежності від глибини віконного, дверного отвору) закриває відкоси. При монтажі даної планки обов'язкове використання фінішної планки, яка буде розміщуватися безпосередньо біля віконного профілю й утримувати вільний край білявіконної планки.


Внешний вид навесной планки сайдинга3.10. Навісна планка
Застосовується для монтажу над цоколем або вікнами, дверима або іншими конструкціями для відводу води.

 

Внешний вид планки наличника сайдинга3.11. Планка лиштва
Лиштва - широкий елемент для декоративного оздоблення вікон і дверних прорізів. Основною формою нагадує J-trim, але більша за розміром.

 

Внешний вид окантовочной планки сайдинга3.12. Планка обрамлювальна
Може замінювати кут внутрішній, має декоративний вигляд, може використовуватися як верхній плінтус під стелю.4. Расчет потребности сайдинга.

4. Розрахунок необхідної кількості сайдингу

Для швидкого і якісного проведення монтажних робіт зробіть розрахунок необхідної кількості наступних матеріалів:
1. Сайдинг панелей і оздоблювальних планок для конкретного будинку / споруди. Необхідно враховувати, що приблизно 10% матеріалу використовуються при підгоні й обрізці.
2. Оцинкованого профілю типу CD, UD або рейок розміром 4х6см для виготовлення лат.
3. Саморізів і дюбелів, які використовуються для кріплення рейок лат. Тут слід виходити з розрахунку: 1 шуруп на 40см рейки.
4. Оцинкованих або алюмінієвих саморізів (цвяхів) з великим капелюшком, виходячи з розрахунку: 1 цвях на 300мм панелі.
5. При необхідності додаткового утеплення будівлі, утеплювальних плит, які монтуються в лати сайдингу.
 
4.1. Розрахунок сайдингу
• Ділимо площу будинку, яка буде обшита сайдингом, на поєднання простих геометричних фігур. У 90% випадків досить прямокутників і трикутників.
• Розраховуємо їх площі.
• Віднімаємо від площі стін площу дверних і віконних прорізів.
• Для того, щоб отримати площу для облицювання, складіть площі всіх ділянок будівлі (без дверних і віконних прорізів) і додайте 10% на підгонку та обрізку матеріалів.
• Вирахувавши необхідну квадратуру, необхідно розділити її на площу однієї панелі (0,98м2) і на кількість панелей в упаковці (10 штук).
 
4.2. Розрахунок фурнітури
Початкова планка і фінішна планка - виміряйте довжину всього фундаменту, і додайте 10% на підгін, обрізку та можливі помилки. Іншу фурнітуру можна порахувати на базі детального плану будинку (більш детальний розрахунок можуть зробити будівельники, які здійснюють безпосередньо монтаж), необхідно також враховувати, що можливі різні варіанти монтажу, деякі комплектуючі взаємозамінювані, а від деяких можна відмовитися в залежності від концепції обробки того чи іншого елементу фасаду.

5. Подготовка стен.

5. Підготовка стін

Запорукою якісної установки сайдингу є ретельна підготовка основи. Найкращий результат буде досягнутий на максимально рівній поверхні стін і лат. Щоб сайдинг служив Вам довгі роки, монтувати його слід поверх вологоізоляційного матеріалу. Гідроізоляція не є обов'язковою, однак ми рекомендуємо провести ізоляцію усіх місць зіткнення сайдингу з іншими будівельними матеріалами і всіх отворів. Сайдинг не можна використовувати замість несучого матеріалу зовнішньої стіни адже він не несе механічного навантаження, а захищає стіни фасаду від зовнішніх впливів і робить будинок гарним, естетичним. Не забувайте, що сайдинг кріпиться на лати при будь-якому матеріалі поверхні стіни.  
 
5.1. Зачистка стін
До початку роботи очистіть поверхню призначену під монтаж від усіх пристосувань, змонтованих на поверхні, таких як водостічні труби, віконниці, решітки, кріплення ліхтарів і т.д. Потім зніміть старі оздоблювальні матеріали.

5.2. Встановлення лат
В якості лати підходять дерев'яні рейки розміром 4х6см. Рейки повинні бути просочені антисептичною рідиною, не мати сучків, бути прямими і сухими (вологість не більше 15-18%). Також можна використовувати оцинкований профіль (більш надійний варіант). Лати встановлюються вертикально. Відстань між рейками 30-40см (в районах сильних вітрів 20см). Додаткові лати варто встановлювати навколо отворів (двері, вікна), на всіх кутах, по низу-верху установки сайдингу, а також у місцях, де планується вішати зовнішні об'єкти (наприклад, світильники). З'єднання вертикальних рейок між собою горизонтальними може призвести до порушення вентиляції під сайдингом і з цієї причини не рекомендується. Нижче показана схема підготовки стін без утеплення. Необхідність вологоізоляції і вибір ізоляційного матеріалу залежать від клімату Вашого регіону і матеріалу, з якого зроблені стіни.

Схема подготовки стен под сайдинг без утепления Схема монтажа обрешетки сайдинга без утепления стен

5.3. Утеплення
Використання сайдингу дає можливість утеплити будинок із зовнішнього боку стіни. Таким чином, не губиться внутрішній простір, але вологоізоляція стає обов'язковою. Крім показаного на малюнку варіанту, деякі ізоляційні матеріали укладаються прямо на утеплювач. У такому випадку слід зберегти повітряний проміжок 1,5-2см між сайдингом та ізоляцією.

Схема обрешетки под сайдинг при утеплении стен

5.4. Герметизація
Слід обробити стіни герметиком всюди, де тільки можливо проникнення вологи: в місцях прокладки газових, електричних, водних магістралей, навколо вікон і дверей.

6. Крепеж сайдинга.

6. Кріплення сайдингу

6.1. Вибір кріплення
Використовуйте алюмінієві, оцинковані сталеві або інші антикорозійні цвяхи, скоби або шурупи. Кріплення повинне входити в рамку або обрешітку мінімум на 20мм.Размеры гвоздей для сайдингаЦвяхи
Капелюшок цвяхів - в діаметрі мінімум 8мм, ніжка в діаметрі 3мм
 

Шурупи  
Шурупи повинні входити в перфорований отвір строго по центру, між капелюшком шурупа і сайдингом має бути відстань мінімум 1мм. Підійдуть оцинковані саморізи для листового металу, розмір №8.
 
Внешний вид скоб для крепления сайдингаСкоби
Скоби, як і всі інші кріплення, повинні входити в раму або обрешітку мінімум на 20мм. Скоби мають бути достатньо широкими, щоб сайдинг міг вільно рухатися, відстань від скоби до поверхні панелі - 1мм.

 

 

6.2. Процедура кріплення

Схема крепежа панелей сайдинга друг с другом

Пам'ятайте: панель сайдингу (довжина 3,85м і 3,66м) при зміні температур може розширитися або стиснутися на 2-6мм або більше.
Дотримуйтесь наступних правил:
• Переконайтесь, що панелі повністю зафіксовані замками по всій довжині нижньої частини, але не тягніть їх силою вгору при кріпленні.

Схема монтажа панелей сайдинга гвоздями

• Не вбивайте цвях «під зав'язку», залишіть проміжок 1мм (товщина монети 10 копійок) між капелюшком цвяха і панеллю. Занадто щільне кріплення призведе до деформації сайдингу при зміні температури, сайдинг може «дати хвилю».

 

 

 

Схема крепежа сайдинга в гвоздевых отверстиях • При кріпленні починайте з центру панелі і рухайтеся до країв.
• Завжди вбивайте цвях по центру цвяхового отвору, щоб залишалася можливість для розширення і стиснення сайдингу.

 

 Схема вбивания гвоздей в гвоздевые отвертия панели сайдинга• Забивайте цвяхи прямо, щоб уникнути викривлення панелей.

 

 

 Схема крепления внешних и внутренних углов сайдинга• Починайте кріпити зовнішні і внутрішні кути у верхній частині найвищих отворів. Усі інші кріплення розміщуйте по центру отворів: для горизонтального сайдингу - на відстані 30-40см одна від одної, для фурнітури - 20-25см, для вертикального сайдингу - 30см.

• Змонтовані на стіну панелі повинні вільно рухатися з боку в бік.

7. Монтаж фурнитуры.

7. Монтаж фурнітури

Спочатку встановлюється цілий ряд фурнітури: стартовий профіль, внутрішні і зовнішні кути, J-профіль та інші, і тільки потім - панелі сайдингу. Монтаж закінчується установкою завершальної смуги.

7.1. Визначення початкової точки монтажу

Схема определения начальной точки монтажа сайдинга

• На одній зі стін, з краю, визначте найнижчий рівень, з якого почнеться установка сайдингу.
• Вбийте цвях на 7,5-8см вище цього рівня. Вбийте таким же чином цвях на іншому куті стіни.
• Натягніть між цвяхами мотузку. Обов'язково вирівняйте її за допомогою рівня.
• Відзначте крейдою по мотузці рівну, пряму лінію між цвяхами. Повторіть цю процедуру навколо всього будинку.

Схема установки стартового профиля сайдинга• Встановіть стартовий профіль верхнім краєм на крейдяну лінію і прибийте його. Пам'ятайте, що не слід забивати цвяхи занадто щільно ні в сайдинг, ні в фурнітуру (докладний опис процесу кріплення - в розділі «Кріплення сайдингу»).
• Якщо на поверхні стіни є западини, підкладіть під стартовий профіль прокладку, щоб уникнути хвильового ефекту.

Схема установки расстояния между двумя стартовыми профилями сайдинга

• Відстань між сусідніми стартовими профілями, між стартовим профілем і зовнішнім (внутрішнім) кутами - 6мм, з урахуванням можливого розширення сайдингу.

 

7.3. Встановлення зовнішнього або внутрішнього кута

Схема установки внешнего угла сайдинга и вентиляционноо зазора• Зовнішній або внутрішній кут встановлюється на стику двох стін, верхній край кута - на 6мм нижче верхнього краю стартового профілю. Перші цвяхи забиваються у верхню частину найвищого цвяхового отвору з обох боків. Кут повинен висіти на цих цвяхах. Переконайтесь, що він встановлений рівно.
• Решта цвяхів забиваються по центру отворів через 20-25см.

 

 

 

 

Схема соединения внешних углов сайдинга

• Якщо одного кута по висоті недостатньо, потрібно накласти ще один, внахлест. Спочатку трохи переробіть кут, який буде верхнім у цьому з'єднанні - відріжте 2,5см по висоті від бічних країв до середньої лицьової частини. Потім розмістіть верхній кут поверх нижнього з нахлестом 2см. Між двома кутами по краях залишиться 5мм порожнечі на можливе розширення. Невеликий недолік у тому, що з'єднання кутів, під певним кутом і з дуже близької відстані, буде трохи видно. Але вода все одно буде переливатися через з'єднання, і навряд чи потрапить всередину.
• Відстань між бічними краями кута і панелями сайдінгу - 6мм, із запасом на розширення панелі.

7.4. Окантовка дверних і віконних прорізів

Окантовка планкою лиштва

• Відріжте верхню і нижню планку так, щоб вони були довшими за ширину вікна або дверей.
• У верхній планці виріжте канали для стоку з обох кінців: зробіть подвійний надріз на бічній частині планки і загніть отримане «вушко» вниз, щоб вийшов стік. Це називається вертикальний виріз.
• Зробіть вертикальний виріз на нижніх краях бічних планок. Зігніть «вушко» всередину внизу вікна, щоб вода не могла просочитися під карнизом.
• Зробіть кутовий виріз на верхніх кінцях бічних планок.
• Після цього з'єднайте бічні планки внахлест із верхнім.
 Схема выреза планки Наличник при монтаже сайдинга вокруг окна Схема углового выреза планки Наличник под сайдинг

• У нижній планці зробіть кутовий виріз з обох кінців і заведіть її під бічні планки.
• У результаті всі планки- лиштви повинні акуратно обрамляти вікно.

 Схема монтажа планки Наличник вокруг окна под сайдинг
 
Фінішна планка

Може використовуватися поверх і під відкритими прорізами.
• Встановіть її, простягнувши за будь-яку сторону вікна до рівня зовнішнього краю J- профілю.
• Нижче показана установка завершальної смуги під віконним отвором.

Схема установки финишной полосы сайдинга под оконным проемом

• Над віконними і дверними отворами завершальна смуга монтується в перевернутому положенні.
 
Білявіконна планка
• Можна використовувати замість J-профілю при обробці віконних прорізів.
• Частково або повністю, в залежності від глибини віконного отвору, закриває відкоси.
• Встановлюється так само, як і J-профіль. Внутрішня частина кріпиться за допомогою фінішної планки.

Схема установки околооконной планки

Навісна планка

• Установка між фасадом і цоколем: спочатку прикріпіть навісну планку, потім закрийте її стартовою смугою.
• На довгих стінах знадобиться кілька зливних планок. Накладіть їх одну на одну з перекриттям 1,5см.

8. Монтаж горизонтального сайдинга.

8. Монтаж горизонтального сайдинга

8.1. Встановлення першої панелі сайдинга

Схема установки первой панели сайдинга• Вставте нижній край першої панелі в стартовий профіль і прибийте верхній край до лат. Якщо після закріплення панель рухається зі сторони в сторону, значить, все було зроблено вірно.
• Прибивати панель слід з середини, поступово переходячи до країв.
• Залиште відстань 6мм у місцях з'єднання з фурнітурою, щоб було місце для розширення. Монтуючи при мінусовій температурі, залишайте проміжок 10-12мм.
• Починайте монтаж від зон з посиленим рухом (двері, ворота і т.п.), щоб місця з'єднання панелей були віддалені від таких ділянок.

8.2. З'єднання панелей сайдингу по горизонталі

Схема соединения панелей сайдинга по горизонтали• З'єднувальна планка закриває з'єднання панелей, роблячи його більш надійним і красивим. Зовні виходить одна суцільна смуга з верху до низу, яка виглядає єдиним цілим із зовнішніми і внутрішніми кутами, J-профілями, рештою фурнітури, що не вибивається із загального стилю будівлі. Проміжок між сайдингом і профілем - 6мм.

 

 

8.3. Послідовність розміщення панелей сайдингу

Схема последовательного соединения панелей сайдинга• Останній ряд сайдингу під піддашком монтується тільки після установки фінішної планки.

 

 

 

 

8.4. Установка сайдингу навколо об'єктів

Схема монтажа панелей сайдинга вокруг выступающих объектовЯкщо в стіні є зовнішні об'єкти, наприклад, водостічні труби або крани, потрібно підігнати сайдинг під них. Виріжте частину панелі сайдингу так, щоб панель по контуру і формі підходила під перешкоду. Отвір має бути на 6мм ширшим за перешкоду.

 

 

 

8.5. Установка сайдингу навколо вікон і дверей

На цьому етапі роботи зазвичай потрібне підрізання панелей сайдингу.
Схема установки панелей сайдинга вокруг окна• Виміряйте відстань від нижнього краю замка завершальної смуги до нижнього краю верхнього замка останньої повної панелі сайдінгу.
• Додайте 15мм до отриманої відстані для того, щоб край панелі зміг увійти в завершальну смугу.
• Відріжте панель на цю відстань під вікнами.
• Використовуючи пуансон, пробийте «вушка» через 20 см по відрізаній частині панелі. Переконайтесь, що «вушка» спрямовані на лицьову сторону панелі.
• Вставте верхній край панелі в завершальну смугу і закріпіть замок на нижньому краї панелі.

Схема монтажа панели сайдинга около окна под завершающей полосой

При установці сайдингу під вікнами і дверима, а також з боків - залишайте проміжок 6мм між сайдингом і фурнітурою.

8.6. Роботи на верхній кромці стіни
 
Остання панель сайдингу під карнизом.
• Прибийте завершальну смугу до стіни впритул до карнизу будинку.
• Підготуйте і встановіть в неї останню панель так само, як і панелі під вікнами (див. вище розділ «Установка сайдингу під вікнами і дверима»), за винятком того, що в даному випадку використовуються цілі панелі.
 
Встановлення сайдинга на лиштві  
• Встановіть J-профіль уздовж кута лиштви, закріплюючи цвяхами через 20-30см.
• Щоб зістикувати лівий і правий профілі на вершині лиштви, накладіть профілі один на одного і обріжте лицьову частину по діагоналі. Залиште проміжок 6мм між профілями.
• Якщо потрібно більше одного J-профіля на кожній стороні лиштви, накладайте другий J-профіль з нахлестом 2см. Щоб відрізати сайдинг під потрібним кутом, потрібно виміряти кут нахилу даху.
• Відповідно до малюнку, розміщеного нижче, прикладіть короткий шматок сайдингу до даху, а цілісну панель - на рівень J-профілю.

Схема разметки сайдинга под обрезку, согласно уклону кровли

• Проведіть олівцем лінію уздовж перекриття панелей, і Ви отримаєте кут нахилу даху.
• Приберіть короткий шматок і відріжте сайдинг по цій лінії.
• Щоб відрізати сайдинг під правильним кутом на іншій стороні лиштви, повторіть процедуру щодо іншої сторони лиштви.
• Швидше за все, буде потрібно закріпити останню панель у верхній частині лиштви з допомогою цвяха. Тільки в цьому винятковому випадку цвях забивається в сайдинг наскрізь.

Схема установки сайдинга в верхнем углу скатной кровли

 

 

 

 

8.7. Видалення пошкодженої панелі

• Плавно заведіть інструмент для демонтажу за нижню частину панелі, яка знаходиться над тією, що повинна бути видалена. Відстебніть її із замка пошкодженої панелі.
• Злегка вигніть верхню панель. Вийміть цвяхи з пошкодженої панелі і видаліть її.
• Вставте нову панель і закріпіть її цвяхами.
• Знову використовуйте інструмент для демонтажу, щоб завести верхню панель на замок нової панелі і зафіксувати її.